Apie geocaching

Kas yra „Geocaching“, ir kam iš vis skirtas šis tinklapis? Pabandysime tai paaiškinti.

Pavadinimas „Geocaching“  – tai angliškas žaidimo pavadinimas, kilęs iš tarptautinio žodžio „geo“ (žymintis sąsają su Žemė, geografija) ir angliško žodžio „cache“ – slėptuvė (lietuviškai jis skaitomas maždaug taip: „Džyokešing“ ). Lietuvių kalboje atitikmens šiam žodžiui nėra, tačiau mūsų kraštuose šis užsiėmimas vadinamas tiesiog „lobiavimu“.

Šis visiškai n e m o k a m a s,  žaidimas tiesiogiai susijęs su geografija ir judėjimu Žemės paviršiumi – pėsčiomis, dviračiu, automobiliu, ir slėptuvių ieškojimu. Paprastai slėptuvės ieškomos pasitelkiant šiuolaikinę navigacijos sistemą – GPS ir naudojant GPS įrenginį, išmanųjį telefoną (šiais laikais, matyt, jau sunku rasti telefoną neturinį jame integruoto GPS imtuvo), arba…  jei neturite nei išmaniojo telefono nei GPS imtuvo , ne bėda – tai daryti galite ir be jokios įrangos. Variantas a) Pasikviečiate draugą turintį GPS aparatą arba išmanųjį telefoną, variantas b) paprasčiausiai pasiruošiate namuose, pasitelkiant google maps arba maps.lt, ir atsispausdinant lobio buvimo žemėlapiuką ant popieriaus.

Didžiausia šio žaidimo kuriama vertėpažinimas. Įprastai slėptuvės slepiamos vietose, kurios kažkuo įdomios, turinčios kultūrinę, pažintinę ar istorinę vertę, arba šiaip, kažkam dedikuojant slėptuvę (pavyzdžiui: parkui, žymiam žmogui, įvykiui, architektūros paminklui ir pan.). Šiuo metu pasaulyje yra paslėpta daugiau nei 6 milijonai lobių, o bendruomenę sudaro virš 2 milijonų aktyvių bendruomenės narių.  Lietuvoje šiuo metu užregistruota beveik 3.000 veikiančių slėptuvių. Vien Vilniaus mieste suskaičiuojama apie 500 slėptuvių. Žemiau pateikiame keletą pavyzdžių apie kelatą vietų, kur gali atvesti slėptuvės. Kiek iš jų esate aplankę Jūs…? Jei vieta Jums įdomi, slėptuvės aprašymuose yra pateiktos tikslios slėptuvės koordinatės, tad nurodytą vietą rasite 5 m tikslumu 🙂

Daugiau informacijos rasite www.geocaching.com